Méz-királynő – Páratlan felvételek egy bámulatra és irigylésre méltóan tiszta életről
A film főhőse annyit vesz el, ami a megélhetéshez, a természet fenntartásához kell, de egy nap ennek az életnek vége.
A film főhőse annyit vesz el, ami a megélhetéshez, a természet fenntartásához kell, de egy nap ennek az életnek vége.
Sándor L. István Szabadságszigetek című munkája Fodor Tamás és a Stúdió „K” történetét idézi fel 1978-ig.
Erdélyi Ágnest, Radnóti Miklós féltestvérét a koncentrációs táborban gyilkolták meg, versei és prózai művei most vaskos kötetben jelentek meg.
Mary L. Trump leleplező könyve, amely már megjelenésekor nagy visszhangot, illetve botrányt váltott ki, most magyarul is olvasható.
„Az emberiség nagy része egész életében süket és vak”, „Magyarországon születni súlyos hendikep” – erős állítások, mögötte pedig egy különleges életmű, Reigl Judit munkássága, melyről most Gát János beszélgetőkönyvéből tudhatunk meg többet.
Mínusz negyven fokban, jeges szélviharban forgatta a Netflixen látható Éjféli égbolt című sci-fijét George Clooney, amelynek nemcsak főszereplője, hanem rendezője is.
Két fontos kötettel is jelentkezett az alapítványi formában működő intézmény.
Az Esti Kornélból és az egykori Pegazusok nem léteznek együttesből ismert zenészek első "testvérlemezüket" mutatják be a Müpában.
Sigmund Freud azon kevesek közé tartozott, akik magukkal vihették az ingóságaikat a nácik elől menekülve 1938-ban. A bécsi Sigmund Freud Múzeum azoknak a zsidóknak is emléket állít, akiket távozása után zsúfoltak be az üresen hagyott rendelőbe.
A kötet az egyik leggazdagabb magyar fotográfusi életművet mutatja be.
Bizonytalan kimenetelű harcot folytat a természet erőivel szemben egy halászhajó legénysége az izlandi Einar Kárason Viharmadarak című kisregényében.
A koronavírus miatt bevezetett karantén kezdetén írt esszégyűjteményt az együttérzésről, a relatív szenvedésről és Amerika vélt vagy valós különlegességéről Zadie Smith.
Ellenállásukat eddig épületekhez, terekhez kötötték, de ezeket elvették tőlük, így – mint mondják – kénytelenek fiktív terekben őrizni a szellemet, amelyet teremtettek.
Az amerikai birodalom bukása arról szól, hogy a szerelem olyan, mint a pénz, nehéz rátalálni, ám könnyű elveszíteni.
Könyv, film, diafilm, minden platformon működhet a varázslat a téli szünetben. Nem csak gyerekeknek!
Tim Burton hátborzongatóan szórakoztató karácsonyi meséje és Wes Anderson már-már klasszikusnak tekinthető rókafabulája a HVG ajánlójában.
Lázár Ervin a jó és a rossz között eligazító (mese)regényei és Tersánszky Józsi Jenő „nagyon trükkös könyve” a HVG ajánlójában.
A Magyar Teátrumi Társaság 300 milliós állami támogatással résztulajdonos lett az intézményt működtető kft-ben és segíteni akarja a színház működését.
Marius von Mayenburg A kő című kamaradrámájában az idő, akár a csapongó emlékezet, változik, de olykor egymásba folyik 1935 és 1993 között.
Az olasz mester Amici e Rivali, vagyis Barátok és riválisok című művét most a jelen legnagyobbjai között számon tartott énekesek, Lawrence Brownlee és Michael Spyres adják elő.